© VERIZZO 2018. All Rights Reserved

Tak malo miejsca a tyle radości

Aneks kuchenny

To najmniejsza kuchnia świata, gdzie dobre planowanie to podstawa. Tu nie ma miejsca (również dosłownie) na pomyłki i rozrzutność. Bezwzględnym plusem posiadania aneksu kuchennego jest nauka dobrej organizacji oraz pewność, że wszystkie produkty będą zawsze świeże. W aneksie kuchennym też możesz gotować się do akcji 🙂  urodzinowych, sylwestrowych, domówkowych. Bardzo ważne jest aby używać naczyń i pojemników o tych samych kształtach – wówczas łatwo będzie chować wszystko w półkach z odpowiednim porządkiem.

Coś czego nie może zabraknąć w aneksie to – blat (poza sprzętem AGD i zlewem 🙂 oczywiście). Blat to miejsce, gdzie rozgrywają się wszystkie scenariusze kuchenne – te komediowe i tragiczne, wzniosłe i powalające smakiem. Jeśli twój aneks jest na tyle mały, że nie możesz sobie pozwolić na odpowiedniej wielkości blat kuchenny, wykorzystaj do pracy zwykły stół lub zaprojektuj stół barowy, który będzie stanowił przedłużenie kuchni, ma odpowiednią do pracy wysokość i idealnie sprawdza się w małych pomieszczeniach.

Pamiętajcie – ograniczenia są tylko w naszych głowach. Nawet w aneksie można stworzyć coś wyśmienitego!

Bardzo malutka

Ale osobna, z oknem, może z małym balkonikiem. To prawdziwy raj. Tu możesz gotować i spotykać się i znów gotować i degustować. To prawdziwe miejsce dla szefów kuchni. Najsmaczniejsze w posiadaniu małej kuchni jest to, że poza miejscem kreacji kulinarnych staje się ona miejscem spotkań, nauki, jest centrum rodzinnych emocji. Tu najlepiej smakują wspólne śniadania, a spotkania ze znajomymi stają się bardziej pikantne.

Mała kuchnia posiada optymalnie dużo miejsca, aby zgromadzić naczynia, sprzęty i produkty, które zaspokoją potrzeby rodziny. Dobra organizacja jednak to podstawa. Pamiętaj aby segregować produkty, odkładać naczynia na przeznaczone miejsca. Możesz dodatkowo powiększyć miejsce dzięki piętrowanym pojemnikom lub stolikowi kilkupoziomowemu na kółkach. Warto również ozdobić małą kuchnie ziołami w doniczkach – na parapecie lub w wiszących doniczkach. I stół – dobierz maksymalnie wielofunkcyjny. Najnowszym hitem są ławy, które można regulować do poziomu stolika i stołu. Funkcjonalność i wygoda przede wszystkim.

Pozostaje tylko działać 🙂 Smacznego!

Tak niewiele wysiłku, nawet w najmniejszej kuchni, przyniesie wiele przyjemności 🙂

Niepowtarzalnych doznań kulinarnych w waszych kuchniach życzy  VERIZZO™

 

Leave a comment

Facebook