© VERIZZO 2018. All Rights Reserved

Światło boczne czy górne ?

ROLA ŚWIATŁA.

Światło pełni niesamowicie ważną rolę w naszym życiu ponieważ ma ogromny wpływ na samopoczucie. Dobrze dobrane potrafi wydobyć piękno z otaczających nas przedmiotów, stworzyć przytulną atmosferę oraz sprawić, że pomieszczenie nabiera przestrzeni. Konsekwencje źle dobranych źródeł światła, mogą natomiast wprowadzać do naszego domu niepotrzebny chaos, a w nas wywoływać niechciane emocje.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ WYBIERAJĄC OŚWIETLENIE?

Zarówno przed urządzaniem nowego mieszkania jak i zmianami, które chcemy wprowadzić do naszych wnętrz warto zastanowić się jaką funkcję pełni dane pomieszczenie. Zwróćmy szczególną uwagę na to jak spędzamy w nim czas. Często bywa tak, że nasze pokoje są wielofunkcyjne i w zależności od pory dnia pracuje

ŚWIATŁO GÓRNE.

Wszędzie tam, gdzie zależy nam przede wszystkim na dobrej widoczności, a także w małych pomieszczeniach, które chcemy optycznie powiększyć stosujemy światło górne. Taki rodzaj światła powinniśmy również zastosować tam, gdzie spożywamy posiłki, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie podczas wspólnych kolacji. Światło górne zastosujemy na pewno w przedpokoju, gdzie witamy gości, w kuchni, gdy przygotowujemy posiłki oraz nad stołem podczas jedzenia.

ŚWIATŁO BOCZNE.

Relaksowi sprzyja mniej nachalny rodzaj światła, lekko rozproszony, przytłumiony i na pewno o ciepłej temperaturze. Tutaj doskonale sprawdzą się lampy stojące, najlepiej takie, w których możemy zmieniać kierunek padanie światła. Równie dobrze będzie nam się odpoczywać przy świetle, jakie dają powracające do łask i ostatnio modne kinkiety. Światło boczne zastosujemy z boku sofy, przy małym stoliki, przy łóżku w formie ciepłej lampki nocnej oraz za telewizorem, aby odciążyć oczy od jego migocącego światła.

Pamiętajmy, o tym, że wszystkie źródła światła powinny ze sobą stylistycznie współgrać. To ważne, żeby mogły funkcjonować zarówno oddzielnie jak i razem.

Postrzegania wszystkiego w jak najlepszym świetle życzy  VERIZZO™

Leave a comment

Facebook