© VERIZZO 2018. All Rights Reserved

Ława czy ławostół – co jest lepsze ?

Idealny salon – stół, czy może ławostół?

Każda powierzchnia w domu jest na wagę złota, dlatego należy odpowiednio zagospodarować przestrzeń, aby maksymalnie wykorzystać możliwości salonu. Pokój dzienny powinien być zaprojektowany z myślą o funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej, która dzięki idealnie dopasowanym meblom stworzy piękny i wielozadaniowy salon.

Miejscem, w którym możemy miło spędzić czas zarówno w samotności, jak i w gronie znajomych jest oczywiście salon. Wygodny fotel, gorący napój, kawałek ulubionego ciasta sprawiają, że chwile domowego relaksu są po prostu wyjątkowe. Podczas spotkań towarzyskich inteligentnie urządzony salon jest także bardzo praktyczny. Wyobraź sobie dziesięcioro osób, które zjawiły się na Twoim przyjęciu, nie łatwo jest pomieścić tak liczną gromadę, ale z pomocą przychodzą różne rozwiązania.

Z racji tego, że pokój dzienny powinien być przede wszystkim wielofunkcyjny nie może w nim zabraknąć mebla, który sprawdzi się w roli stolika kawowego. Zwykły stół, czy też bardziej nowoczesny – ławostół to absolutne niezbędniki, jeśli chodzi o wyposażenie salonu z klasą. Aby odpowiedzieć na pytanie: „co wybrać?” należy bliżej przyjrzeć się tym meblom oraz wskazać na to, czym one się właściwie od siebie różnią.

Stół z reguły jest prostą konstrukcją, na którą składają się: blat oraz solidne nogi. Modele stołów zróżnicowane pod względem wielkości, kształtów oraz kolorów dają spore szanse na zakup wymarzonego mebla. Jednakże najzwyklejszy stół nie jest w stanie sprostać wszystkim naszym oczekiwaniom. W momencie, gdy spędzamy czas wolny w pojedynkę nie potrzebujemy ogromnego stołu na dwanaście osób, więc kupując większy model działamy na własną niekorzyść, pozbawiając się wolnej przestrzeni. Z drugiej strony, gdy wpada do nas rodzina z niezapowiedzianą wizytą mając do dyspozycji mały stolik nie jesteśmy w stanie posadzić przy nim wszystkich gości. Można więc powiedzieć, że klasyczny stół jest eleganckim meblem, ale pod względem dopasowania się do różnych, czasem także nieprzewidzianych sytuacji bywa zawodny.

Stół znajdziemy w każdym domu, ale czy w salonie też musi się znaleźć?

Niekoniecznie. Ciekawą propozycją jest ławostół, który może funkcjonować zarówno w charakterze dużego stołu, jak i ławy. Ze względu na to, że ławostoły łączą w sobie cechy tych dwóch mebli są stylowe, ale i funkcjonalne. Mechanizm regulacji wysokości pozwala na dopasowanie mebla do konkretnych potrzeb. Podczas jedzenia można wznieść blat na wysokość zwykłego stołu, co daje komfort w momencie spożywania posiłku. W przypadku, gdy gościmy większą grupę osób ławostół możemy bez problemu rozłożyć, uzyskując w ten sposób powierzchnię blatu o sporych rozmiarach. Zalet tego mebla możemy wskazać więcej. Regulacja wysokości jest szczególnie praktyczna, gdy mamy do czynienia np. z dziećmi. Te chcąc rysować potrzebują stołu na miarę ich wzrostu. Udogodnienie w postaci regulowanej wysokości blatu sprawdzi się więc w różnych okolicznościach. Będzie idealne zarówno osób dorosłych, jak i ich pociech.

Design mebli typu „ławostół” również zaskakuje. Prosta, elegancka, a zarazem masywna budowa doskonale współgra z wnętrzem w stylu skandynawskim, ale nie tylko. Sprawdzi się także w klasyce. Dostępność mebli w różnych wariantach kolorystycznych pozwala stworzyć idealne połączenie umeblowania z pozostałymi dekoracjami. Dodatkowo podczas emisji ulubionego serialu nie musimy martwić się o to, że go przegapimy. Dostosowując wysokość blatu do własnych upodobań śmiało możemy przenieść się ze swoim posiłkiem do salonu i tam w spokoju zjeść siedząc na krześle czy nawet sofie. Łącząc przyjemne z pożytecznym można miło spędzić czas w gronie domowników jedząc wspólnie w salonie.

Tak więc projektując pokój dzienny należy mieć na uwadze zarówno względy estetyczne, jak i praktyczne. Warto zrezygnować z mebli, które zajmują dużo miejsca w salonie i są mało funkcjonalne, na korzyść tych znacznie bardziej pożytecznych. Stojąc przed wyborem mebla do salonu dokładnie przejrzyj oferty i zdecyduj się na ten model, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Właściwych wyborów i niezapomnianych wspólnych chwil, które łączą życzy  VERIZZO™

Leave a comment

Facebook